top of page
 • Ile czeka się na wolny termin?
  Nasz salon posiada sporą bazę stałych, zadowolonych Klientów. Zdecydowana większość z nich zapisuje się na pielęgnację regularnie z wizyty na wizytę. Tworzy to często kilkutygodniowe kolejki. Orientacyjny czas oczekiwania na wolny termin to zwykle 4-8 tygodni. Dlatego prosimy o kontakt w sprawie rezerwacji terminu wizyty z ok. 6-8 tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli Państwa pies potrzebuje pilnej wizyty u fryzjera zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Pogotowia Groomerskiego.
 • Czy można płacić kartą?
  Tak. W naszym salonie przyjmujemy również płatności bezgotówkowe - płatność kartą, zbliżeniową telefonem oraz BLIK.
 • Mam szczeniaka - kiedy powinnam przyjść pierwszy raz?
  Im szybciej tym lepiej! Im wcześniej Twój szczeniak odwiedzi profesjonalny salon groomerski tym większe mamy szanse na wspólne wychowanie go na psiaka bezproblemowego przy zabiegach pielęgnacyjnych oraz ograniczenie stresu związanego w wizytami u psiego fryzjera w przyszłości. Wizyty u takich maluchów (w przypadku zdecydowanej większości ras np. yorków, maltańczyków czy shih tzu) nie polegają na całościowym strzyżeniu i mocnej ingerencji w szczeniakowy włos. Ich celem jest zaznajomienie szczeniaka z całkowicie dla niego nowym światem psiego salonu - przyzwyczajenie do kąpieli, kontakt z dźwiekiem i podmuchem suszarki, zaznajomienie z maszynką włączoną w tle, nauka spokojnego zachowania w czasie naszej pracy nożyczkami czy pierwsze skracanie pazurków i kosmetyka uszu. Na wizyty adaptacyjne zapraszamy maluszki po zakończeniu cyklu 3 szczeniakowych szczepień na choroby zakaźne. Szczeniaki do 5 miesiąca życia na wizyty adaptacyjne przyjmujemy poza regularną kolejką. Pamiętaj pytając o najbliższy termin zaznaczyć, że Twój pies to jeszcze szczeniak!
 • Mam psa szorstkowłosego - powinien być trymowany czy strzyżony?
  Aby utrzymać prawidłową strukturę szaty Twojego psa, charakterystyczną dla jego rasy niezbędny jest zabieg trymowania. Czym jest trymowanie? Trymowanie jest to zabieg polegający na usuwaniu (ręcznym, kamieniem trymerskim lub specjalnymi nożykami) starej, martwej okrywy włosowej. Tym samym robiąc miejsce dla wzrostu młodego, zdrowego, prawidłowego włosa. Regularnie trymując wytwarzamy u psa warstwy włosa żywego i martwego, które pozwalają na jego równomierną i bezbolesną wymianę. Dlaczego trymowanie? Trymowany włos jest sztywny i błyszczący, ma kolor i strukturę charakterystyczne dla rasy. Sierść psa golonego traci połysk, intensywność koloru i swoją sztywną strukturę. Zdecydowanie łatwiej się kołtuni oraz bardziej utrzymuje wilgoć i brud. Ponadto martwy włos pozostający w skórze psa golonego może powodować problemy skórne, których dałoby się uniknąć poprzez regularne trymowanie. Jak często pies powinien być trymowany? W okresie wyrabiania warstw (szczeniaki oraz psy wyprowadzane po goleniu) zapraszamy na wizyty co 6tyg. Na późniejszym etapie okres przerw między wizytami stopniowo rozciągamy do 8-10tyg., zależnie od indywidualnych potrzeb szaty konkretnego psa. Czy mogę na zmianę psa trymować i golić? Nie. Goląc włos zaburzamy jego prawidłową strukturę oraz niszczymy wypracowane na poprzednich wizytach warstwy. Dlaczego trymowanie jest droższe niż strzyżenie? Trymowanie jest specjalistycznym zabiegiem groomerskim wymagającym od groomera dodatkowej umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Jest usługą zdecydowanie bardziej praco- i czasochłonną niż strzyżenie. Nie każdy salon świadczy tego typu usługi. Kiedy pierwsze trymowanie? Twój szczeniak opuszczając hodowlę pierwsze delikatne przetrymowanie powinien mieć już za sobą. Do nas na pierwszą wizytę z trymowaniem zapraszamy po zakończeniu cyklu 3 szczenięcych szczepień na choroby zakaźne, czyli ok. 12 tyg. życia. Czy mogę zapisać na trymowanie kilkuletniego psa, który do tej pory był golony? Zależy. Odpowiedź na to pytanie zależy od kondycji w jakiej aktualnie jest szata psa. Niestety w zdecydowanej większości przypadków powrót do trymowania i odtworzenie prawidłowej struktury włosa jest procesem bardzo praco- i czasochłonny, a często po prostu niemożliwy. Przykładowe rasy wymagające trymowania: west highland white terrier, sznaucery, cairn terrier, irish terrier, welsh terrier, foksterier szorstkowłosy, airedale terrier, jack russel terrier, parson russel terrier
 • Moja suczka dostała cieczki - czy mogę przyjść na wizytę?
  Bardzo prosimy nie przyprowadzać na wizyty suczek w trakcie cieczki. Dlaczego nie? 1. Zdecydowana większość suczek w trakcie cieczki jest mniej spokojna i bardziej drażliwa co niekorzystnie wpływa na jej komfort oraz zachowanie w czasie wizyty. 2. Praca rękami oraz narzędziami ubrudzonymi krwią nie jest ani higieniczna, ani przyjemna. 3. Przynajmniej połowa z odwiedzających nas piesków to niekastrowane samce. Przynajmniej połowa z nich odwiedzając nas po wizycie suczki z cieczką mają w głowie kompletnie inne rzeczy niż strzyżenie i współpraca z nami. 4. Wspomniani wyżej gentelmeni w obliczu zapachu cieczki zapominają o swoich dobrych manierach i zasikują nam cały salon. Co zrobić, gdy zbliża się termin zaplanowanej wizyty a nasza suczka dostała cieczki? Prosimy o kontakt telefoniczny, przełożomy wizytę na termin po zakończeniu cieczki.
 • Czy mogę wykąpać psa sam w domu?
  W naszym salonie nie oferujemy usługi strzyżenia bez kąpieli. Dbając o jak najwyższą jakość naszych usług oraz estetykę i higienę naszej pracy usługę strzyżenia wykonujemy jedynie na pieskach przygotowanych przez nas do stylizacji poprzez profesjonalną kąpiel w odpowiednio dobranych kosmetykach, suszenie oraz ułożenie włosa. Szczegółowy opis proponowanych przez nas pakietów dostępny jest w zakładce Oferta.
 • Czy przyjmujecie duże psy?
  Tak. Nasz salon jest przystosowany również do obsługi psów ras dużych i olbrzymich. Dysponujemy dużym stołem groomerskim na podnośniku elektrycznym oraz dużą wanną, która sprosta wymaganiom nawet największych psów. Uwaga! Podejmujemy się współpracy jedynie z psiakami ras dużych i olbrzymich nauczonymi podstaw współpracy z człowiekiem oraz przyzwyczajonymi do niezbędnych czynności pielęgnacyjnych. Nie współpracujemy z psami agresywnymi.
 • Czy przyjmujecie koty i króliki?
  Nie. Nasz salon specjalizuje się w profesjonalnej pielęgnacji psów.

Najczęściej pojawiające się pytania

oraz nasze odpowiedzi

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Regulamin na strone.png
Copy of Zdjęcie Prosty Minimalny Wielka Przestrzeń Post na Facebook.png

Potrzebujesz wizyty w terminie express?

Sprawdź nasze Pogotowie Groomerskie

bottom of page